Перша багата на плагіат українська монографія про антиплагіат

Спільнота звернула увагу на плагіатний перший абзац вступу до нової української монографії про академічну доброчесність (за посиланням – перша оприлюднена версія тексту, див. оновлення в кінці посту):

Академічна доброчесність: проблеми дотримання та пріоритети поширення серед молодих вчених : кол. моногр. / за заг. ред. Н. Г. Сорокіної, А. Є. Артюхова, І. О. Дегтярьової. – Дніпро : ДРІДУ НАДУ, 2017. – 170с.

Мені ж цікаво. Завантажив весь текст в систему UniCheck.

Коротко, це хтось неналежно попрацював над монографією. 20% тексту – плагіат, самоплагіат, некоректні цитування, recycling, мозаїчний плагіат. У підсумку – перше масштабно плагіатне видання про академічну доброчесність в Україні.

Завантажити звіт системи UniCheck (22 MB)

Інше посилання на звіт, якщо перше не працює (22 MB)

Співчуваю доброчесним співавторам цього видання, які незалежно від власної волі стали співавторами цієї публікації.

Окремо привітайте НАДУ(ПУ), яка рекомендувала видання до друку.

Номіную видання на премію “Найзухваліша академічна негідність року”. Мені важко уявити більшу дискредитацію руху за академічну доброчесність в Україні.


UPDATE. Шановні колеги, які зняли електронний текст монографії з оригінального місця розміщення! Я за вільний доступ до таких важливих досліджень, тому з цієї сторінки Ваша монографія залишається доступною. Якщо Ви бажаєте, щоб вона звідси зникла, опублікуйте заяву або інше рішення про офіційне відкликання монографії на публічно доступній інтернет-сторінці на сайті її видавця.


UPDATE 2. Завдяки активній дискусії редакційна колегія доопрацювала монографію, додала в тексті посилань на джерела, розмістила текст за цим посиланням. Не вважаю за доцільне знову перевіряти роботу. Залишаю цей пост як ілюстрацію того, що боротьба за академічну доброчесність починає приносить плоди: в цьому випадку – автори доклали зусиль до виправлення своїх недопрацювань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *