Академічна доброчесність: інформаційний бюлетень

Я бачу прогалину між все ширшою підтримкою українською академічною спільнотою ідеї про уникнення плагіату і недостатнім розумінням того, як саме це робити в тій чи іншій щоденній конкретній ситуації. Тому хочу поступово заповнювати цю прогалину, спираючись на свою тривалу обізнаність із різними проявами академічної недоброчесності, певне знайомство із кращими світовими практиками і на своє суб’єктивне уявлення про належне, про те, “якою має бути” академічна доброчесність в Україні.

Підготовка короткої, ґрунтовної і написаної легкою мовою інформації з питань, що стосуються академічної доброчесності та запобігання плагіату, для мене є цікавим інтелектуальним викликом. Дякую Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні та особисто Тарасові Тимочку за підтримку мене у цьому виклику.

Пишіть Ваші відгуки і побажання щодо тематики наступних випусків на цій сторінці в коментарях!

Читати і роздруковувати на постер:

Випуск 1. Як мені писати без академічного плагіату?

Випуск 2. Плагіат = порушення авторських прав?

Випуск 3. Як вижити без самоплагіату?

Випуск 4. Скільки відсотків можна? (Як користуватися антиплагіатними програмами?)

Випуск 5. Студентський плагіат, частина 1. Хто винен? (лютий 2020)

Випуск 6. Студентський плагіат, частина 2. Що робити? (лютий 2020)

Концепція цього проєкту

Бюлетень згадують:

Олег Смірнов. У докторській дисертації громадянина Азербайджану, що була захищена у Вінницькому національному медичному університеті, огляд літератури має чужі тексти. 31.12.2019 р.

Бюлетень репостять:

Донецький національний технічний університет

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету

Національний репозитарій академічних текстів


Заява про відмову від відповідальності. З огляду на новизну теми академічної доброчесності для України і подеколи разюче відмінні традиції підготовки академічних текстів «у нас» і в світі, думки і поради, що висловлені у цьому бюлетені, можуть частково або повністю суперечити Вашим поглядам, переконанням і діям, так само як поглядам Ваших колег, рецензентів, наукового керівника, тощо. Тому за наслідки використання або не використання представленої інформації автор жодної відповідальності не несе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *