Перша багата на плагіат українська монографія про антиплагіат

Спільнота звернула увагу на плагіатний перший абзац вступу до нової української монографії про академічну доброчесність (за посиланням – перша оприлюднена версія тексту, див. оновлення в кінці посту):

Академічна доброчесність: проблеми дотримання та пріоритети поширення серед молодих вчених : кол. моногр. / за заг. ред. Н. Г. Сорокіної, А. Є. Артюхова, І. О. Дегтярьової. – Дніпро : ДРІДУ НАДУ, 2017. – 170с.

Мені ж цікаво. Завантажив весь текст в систему UniCheck.

Коротко, це хтось неналежно попрацював над монографією. 20% тексту – плагіат, самоплагіат, некоректні цитування, recycling, мозаїчний плагіат. У підсумку – перше масштабно плагіатне видання про академічну доброчесність в Україні.

Завантажити звіт системи UniCheck (22 MB)

Інше посилання на звіт, якщо перше не працює (22 MB)

Співчуваю доброчесним співавторам цього видання, які незалежно від власної волі стали співавторами цієї публікації.

Окремо привітайте НАДУ(ПУ), яка рекомендувала видання до друку.

Номіную видання на премію “Найзухваліша академічна негідність року”. Мені важко уявити більшу дискредитацію руху за академічну доброчесність в Україні.


UPDATE. Шановні колеги, які зняли електронний текст монографії з оригінального місця розміщення! Я за вільний доступ до таких важливих досліджень, тому з цієї сторінки Ваша монографія залишається доступною. Якщо Ви бажаєте, щоб вона звідси зникла, опублікуйте заяву або інше рішення про офіційне відкликання монографії на публічно доступній інтернет-сторінці на сайті її видавця.


UPDATE 2. Завдяки активній дискусії редакційна колегія доопрацювала монографію, додала в тексті посилань на джерела, розмістила текст за цим посиланням. Не вважаю за доцільне знову перевіряти роботу. Залишаю цей пост як ілюстрацію того, що боротьба за академічну доброчесність починає приносить плоди: в цьому випадку – автори доклали зусиль до виправлення своїх недопрацювань.


UPDATE 3, від 10.02.2018. У своїй заяві після виходу цього матеріалу редакційна колегія зазначила:

Одним із “джерел запозичення без належного цитування” було визначено документ “Рекомендації щодо забезпечення принципів академічної доброчесності”. Слід зазначити, що цей документ складено членами підкомісії 303 “Академічна доброчесність” при МОН, він має неофіційний характер, є путівником подальших дій вказаної підкомісії та створений на основі авторських матеріалів, у тому числі й автора статті у вказаній монографії. На початку року цей документ був розміщений у відкритому доступі, а потім видалений через те, що не проходив процедуру рецензування та затвердження.

Я випадково зміг побачити цей непублічний робочий документ МОН. Він містить частини тексту, очевидно перекладені з англомовних джерел, причому ці джерела не вказано взагалі. Отак плагіат з документа виправдовується, власне, непублічністю цього документа (дивний аргумент…), а потім виявляється, що й той документ — плагіат тими ж самими авторами-членами підкомісії “Академічна доброчесність”… Ганьба на ганьбі. Отакий кейс, любі читальники)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.