Вища освіта в Україні: порядок денний для реформ

Публікація присвячена висвітленню основних реформ у сфері вищої освіти в Україні. Пропонується короткий огляд здобутків та проблем цієї сфери з часу здобуття Україною незалежності по 2013 р. Основна увага приділена реформам, що розпочалися з часу прийняття у 2014 р. Закону України «Про вищу освіту» у новій редакції. Досліджуються питання державної політики щодо вищої освіти, впровадження системи внутрішнього і зовнішнього забезпечення якості вищої освіти, еволюції розуміння важливості сприйняття освітянською спільнотою принципів академічної доброчесності. Узагальнюється досвід кількох студентських ініціатив, пов’язаних із захистом їхніх прав. Висвітлюються ключові виклики, перед якими стоїть розбудова високоякісної вищої освіти у Німеччині та Європейському Союзі.

Публікація підготовлена за участі Аналітичної агенції «Освітні тренди» авторами з університетів та наукових установ України та Німеччини.

KAS PP 28 Higher Education in Ukraine

Завантажити текст публікації

Презентація видання відбулась 1 червня 2017 р. у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка в рамках конференції «Науково-педагогічні інновації без інституційних реформ? Аналіз прорахунків і стратегічних викликів у створенні високоякісного українського університету».

Автори та видавці брошури. Зліва направо: Юрій Рашкевич, Інна Совсун, Олександр Длугопольський, Олена Нікуліна, Євген Ніколаєв, Ґабріеле Бауманн, Юлія Скок, Сергій Курбатов, Володимир Сацик.

Фото: Віра Усик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.