Мінімальний стандарт освітнього середовища

Що таке хороший університет в українських умовах?

Я останній семестр зрідка буваю в КНЕУ, бо немає пар, то трохи збоку подивився на нього. Але так склалося, часто відвідую різні заходи в іншому університеті, хоча там не працюю і не навчаюсь. Задумався, що принципово відрізняє КНЕУ від іншого закладу. І там, і там є класні викладачі. І там, і там є класні, успішні у майбутній кар’єрі студенти. І там, і там багата інфраструктура і хороша кава в буфеті. Але чимось КНЕУ “не дотягує”.

Моя гіпотеза: наявність мінімального стандарту освітнього середовища. Не дозволяєш випадків виходу нижче мінімального стандарту – ок, добре. Дозволяєш – не добре.

Які стандарти маю на увазі. Чиста, охайна вбиральня. Стає вона не дуже охайною – ти впав нижче мінімального стандарту. Розумні, змістовні завдання. Даєш студенту завдання принести реферат, автоматом за нього ставиш якусь оцінку, не даєш фідбеку по змісту роботи – впав нижче стандарту. Чесне оцінювання. Прийшов представник деканату до викладача й попросив для когось “+1 бал” – впав. Викрутили викладачу руки й терпіння, змусили на третьому перескладанні поставити трійку студенту, який не знає з предмету нічого, – впали. Не працює вайфай – впав. Не пише маркер на дошці, бо закінчився, а нового маркера немає, – впав. Просиш здати електронну версію дипломної роботи на дискеті – впав, боляче вдарився. Вимагаєш у викладача перевіряти роботи студентів на текстові збіги як ознаки плагіату, але не даєш йому доступ до комп’ютера й відповідної системи, – падаєш. Перевіряєш зошит-конспект студента — падаєш на два покоління назад. Даєш студенту вісім 4-кредитових дисциплін одночасно в одному семестрі, матеріал кожної з яких раніше вимагав 6-8 кредитів часу, а тепер реально не скоротився, — падаєш.

Не подумайте. Всі живі люди. Можна забути купити новий маркер. Але максимум завтра він має бути в аудиторії. Можна не мати одразу готове належним чином домашнє завдання для студента, який хоче додаткові бали (це я й про себе також). Але завтра це завдання має бути в студента на електронній пошті. Можна скоротити кількість кредитів на предмет з 5 до 3 (це я про свій предмет). Але тоді й 40% матеріалу автоматично звідти треба офіційно прибрати. У цьому різниця між хорошим і не дуже освітнім середовищем. І ця різниця вже в Україні. Гадаю, кількість тих, для кого наявність цієї мінімальної межі принципова, зростатиме.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.