Рішення проблеми недобору на важливі для України спеціальності

Пропоную для абітурієнтів додати наступного року опцію “згодна/згоден на одержання бюджетного місця за будь-якою спеціальністю у будь-якому ВНЗ в місті ікс або ігрек, якщо я не проходжу на бюджет за своїми пріоритетами і балами”. Чимало абітурієнтів хоче навчатися, за своєю фінансовою ситуацією може навчатися тільки на бюджеті, але насправді не визначилися, ким вони хочуть бути. Кого з якими балами і сертифікатами ЗНО на яку спеціальність в цій опції зараховувати – це можна вирішувати у закритому порядку, не оголошуючи відповідний алгоритм публічно.

Нагадую, Платон називав лотерею найбільш справедливим способом виборів. А пропоноване є свого роду лотереєю для абітурієнта.

Думаю, це був би хороший спосіб узгодити всі ці інтереси.

Один коментар для “Рішення проблеми недобору на важливі для України спеціальності”

  1. https://vstup.edbo.gov.ua/offer/458321/ по специальности (051) мы недобрали чуть-чуть т.к. дали 26 мест, а не 60. Балы 179.800, а прошло последнее место на бюджет 181.4. Та же ситуация в копейки балов и по остальным 6 заявкам. Потом открываем https://vstup.edbo.gov.ua/offer/522575/ и охреневаем. Та же (051) и все балы прошедших на бюджет менее наших. И минимальный проходной 137.4 ! Балы ДЛЯ ПТУ, а не ВУЗа!!! 38 бюджетных мест! 100% моя дочка и еще толпа абитуриентов с балами 180+- радостно пошли бы туда на бюджет. Только крикни. И хорошо бы учились, и спецы были бы нормальные на выпуске. Так что, можно в Вашей идее оставить специальность ту же, но территориально в пределах одного города. И принципиально надо обрезать бюджет в ВУЗе для “никакущих” балов (кроме квот), только с высокими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.