Бюджетники «дорожчі» від контрактників

Державний бюджет оплачує навчання як “бюджетників”, так і частково “контрактників”: не враховуючи суму стипендії, держава платить університету за одного бюджетника більше, ніж є плата за контрактом. Отже, частина грошей, перерахованих з бюджету на навчання бюджетника, насправді йде на “контрактника”, оскільки де-факто обидва джерела доходів ВНЗ йдуть на навчання усієї сукупності студентів разом.

Мої питання:

  • як цю тезу підтвердити цифрами?
  •  у скільки разів більше фінансується навчання бюджетників порівняно із контрактниками?

Все це цікаво у розрізі окремих ВНЗ, спеціальностей, міністерств, яким підпорядкований той чи інший заклад вищої освіти. Оскільки загально по країні дані є.

В Україні 664 тис. студентів-бюджетників, сукупні витрати держави на їх навчання 21,5 млрд грн; якщо відняти 4,9 млрд грн стипендії, то 17,6 млрд грн. Отже, держава витрачає на одного студента в середньому 26,5 тис грн/рік (без стипендії) або 32,3 тис. грн/рік (включно із стипендією).

Контрактники: 700 тис. осіб, платять 10 млрд грн./рік. Тобто середня вартість контракту – 14,2 тис. грн/рік.

Пост мотивований позначеним в одному із документів завданням реформи фінансування ВО “Заборонити ЗВО встановлювати вартість навчання за кошти фізичних та юридичних осіб нижчою, ніж вартість підготовки за кошти державного бюджету.” Що означає вдвічі в середньому підняти вартість контракту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.